استخر آبشار/ حمام ترکی

استخر آبشار مجموعه رویای زندگی دارای امکاناتی نظیر سونا خشک و بخار،حمام ترکی،جکوزی می باشد

  • حمام ترکی

    در نگاه اول شاید حمام های ترکی شمـا را به یاد گرمابـه هـای ایران (حمام هایی با سکوهای سراسری و خزینه آب در وسط) در زمان قدیم بیندازد و یاد و خاطره سفیداب، صابون مراغه و حمام های دامادی را برای شما زنده کند. حمام های ترکی شباهت بسیاری در ساخت و بافت به حمام های سنتی ایران و از نظر ظاهری به حمام های رومیان دارند. امروزه ترک ها با استفاده از احیای حمام ها و با مشت و مال های مخصوص خود و تبدیل حمام از مکانی تاریخی به مکانی تفریحی گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کردند. در واقع تاریخچه حمام ترکی به دوران رومیان باز می گردد و در دوران عثمانیان نیز گسترش زیادی در منطقه آناتولی پیدا کرد.
    حمام های ترکی نقشی بیشتر از یک حمام عادی که به آن برای تمیزی و رفع آلودگی مراجعه می کنند داشته و از آن جا که به نوعی محل تجمعات مردمی به شمار می رفت تبدیل به مکانی برای تفریح و سرگرمی، ملاقات های دوستانه و خانوادگی، پیدا کردن همسر و خواستگاری و یا حتی دشمنی و دسیسه علیه شخصی شده بود. امروزه در حمام های ترکی صدای موسیقی شاد ترکی به همراه دست و آواز و رقص و خوردن نوشیدنی های خنک مراجعه کنندگان به چشم می خورد.
    یکی از نکات جالب ساخت بنای حمام توسط معماران تازه کار بود تا اگر از پس این آزمون سر بلند بیرون آمدند معماری بناهای مهم تر و در نهایت مساجد (از معماران خبره در معماری آن استفاده می شد) به آن ها سپرده شود.
خانه درباره ماتماسساعات کاری